Klaipėdos lopšelis-darželis

 

Adresas: Baltijos pr. 55, LT-94125, Klaipėda

Telefonas/faksas  8 (46) 346064

el. paštas: info@ciauskute.lt,

rastine@ciauskute.lt

2016-2017 mokslo metai

2017 m. Gegužė. Renginys

Gegužės 2 dieną "Žiogelių" ir "Giliukų" gr. vyko Į P. Domšaičio paveikslų galeriją. Ten pakvietėme ir mamas. Vaikams buvo labai keista, kai po vakarienės apsirengėme ir išsiruošėme į miestą. - Važiuojame į ekskursiją. Važiuosime miesto autobusu Nr. 10. - Ne, aš noriu namo. - O aš noriu mamos. Gerai tuomet važiuojame ieškoti mamų. Radome mamas P. Domšaičio paveikslų galerijoje. Ten mes žaidėme su mamomis kartu!

5 Nuotraukos

2017 m. Balandis. Klaipėdos miesto lopšelio- darželio

Vaikai susipažinimo žaisdami žaidimą "Pasakyk, kuo tu vardu". Kartu linksmai leido laiką žaidimų "Mes vaikštome, žaidžiame, dainuojame", "Medžioklė" metu, lavino dėmesį žodiniu žaidimu su kamuoliukais, deklamavo eilėraštukus. ​Be linksmybių vaikai prisiminė artėjančią Mamyčių šventę ir kartu sudėjo sakinį "AŠ MYLIU MAMĄ". Ir, žinoma pasivaišino gardžia arbata. Liejosi emocijų gausa.

10 Nuotraukos

2017 m. Kovas. Projektinė savaitė Žemės dienai

Kovo 20 d. įstaigoje buvo organizuota piešinių ir darbelių paroda "Žemei reikia draugų".Darbeliuose - parskrendantys paukščiai, pavasarinė gamta, linksmi, gyvenimu besidžiaugiantys vaikai. Darželio teritoriją vaikai papuošė Žemę savo gamintais gėlių žiedais. Grojant smagiai akordeono muzikai, keliavome paskui dėdę Antaną, kuris nešėsi keletą vaikų tėvelių sukaltų inkilėlių, kuriuos ir įkėlė į medžius. Linksmai dainuodami ir plodami džiaugėmės naujais paukštelių nameliais. Neužilgo stebėjome, kaip aplink mūsų inkilėlius skraido nemažas būrys giesmininkų. Kovo 21 d. darželio koridoriai pasipuošė dekoratyviniais inkilėliais, kuriuos kūrė vaikų tėveliai ir auklėtojos. Tai dar viena paroda- "Tai bent gražumėlis". Pasidžiaugėme tėvelių išradingumu. Kovo 22 -oji pasitiko mus saule ir paukštelių čiulbėjimu, todėl linksmai ir sportiškai nusiteikę rinkomės darželio kieme. Mūsų laukė sportinė pramoga "Kviečia paukšteliai". Vaikai bėgo, šokinėjo per kliūtis, lindo per lankus, mėtė kamuolius. O svarbiausia, kad visus lydėjo gera nuotaika. Sportinę pramogą vainikavo muilo burbulų pūtimas. Taip mes pasveikinom Vandenį. O gandro personažas (auklėtoja) pavaišino visus vaikučius riestainiais. Kovo 23 - 24 d. d. kūrybinė grupė "Gamtos bičiuliai"pakvietė visus į vaidybinę pramogą "Žvirbliukas Atvirkštukas". Tai istorija apie žvirblį, kuris mėgo viską daryti atvirkščiai. Kieme jis susiginčija su gandru, su antimi, nes nori įrodyti, kad ir žvirbliai moka plaukti. Bet įkritęs į balą, be draugų pagalbos negali išlipti iš jos. Tuomet ,susigėdęs, jis pažada daugiau niekada nebebūti atvirkštuku. Pramogos metu vaikai smagiai atsakinėjo į įvairius klausimus, pokštavo, mėgdžiojo paukščių balsus, šoko ančiukų šokį ir linksma dainele dar kartą pasveikino Žemę, paukščius ir pavasarį. Vaikai, kartu su auklėtojomis, įgyvendindami projektą, daug sužinojo apie Žemę, paukščius, vandenį. Vaikai suprato, kad svarbu nuolat rūpintis silpnesniais, suprato, kad Žemės spalvų ir garsų grožis atsiskleidžia tiems, kurie žiūri ir mato, klauso ir girdi... O svarbiausia, kad visą savaitę mus lydėjo puiki nuotaika ir geros emocijos.

28 Nuotraukos

2017 m.  Kovas. Kovo 11-osios paminėjimo renginys

"Žiogelių" grupės vaikai Lietuvos gimimo dienai ruošėsi ilgokai. Jau vasario pradžioje parengėme priešmokyklinukų piešinių ir darbelių ekspoziciją miesto viešosios bibliotekos Pempininkų vaikų centre, kurią sutartinai pavadinome"Mūsų Lietuva". Šios ekspozicijos fone toje pačioke bibliotekoje kovo 8d. deklamavome gražiausius posmus apie gimtinę, dalyvaudami miesto logopedų organizuotoje šventėje "Mano eilėraščiai Lietuvai". Ir Lietuvos himną giedojome, ir kitų darželių skaitovų klausėme. Dalyvavo ir mūsų mamos. Joms, kaip ir vaikams, labai patiko.

5 Nuotraukos

2017 m. Vasaris. Šventinis renginys

Šiemet gamta pagailėjo didžiausio vaikų džiaugsmo – sniego. Bet Užgavėnėms visi ruošėsi. Vaikai buvo supažindinami su kaukių įvairove, veikėjų simboliais: Lašininiu, Kanapiniu, More, Čigonais, Žydais, o svarbiausia - Užgavėnių patiekalais - blynais. Persirengę įvairiais personažais, užsidėję pačių gamintas kaukes, išgužėjo į kiemą atsisveikinti su Žiema. Sulaukėme svečių - persirengėlių: Lašininio, Kanapinio, žydukų, čigonų. Grojant muzikai, visi linksminomės, šokome, dainavome, pokštavome. Vaikai pamatė, kaip Lašininis su Kanapiniu rungėsi tarpusavyje. Lašininis ragino valgyti tik riebų maistą, Kanapinis peikė jo valgį ir ragino valgyti tik sveiką maistą. Jie tarpusavyje rungėsi tol, kol Kanapinis tapo nugalėtoju. Žydukai surinko vaikų ir kitų šventės dalyvių baimes, nelaimes, kurias vėliau atidavė Morei. Šventės kulminacija - Morės deginimas, o kartu su ja ir negerų poelgių, pykčio, pavydo, baimių, nelaimių sudeginimas. Žinoma, neapsėjo šventė be blynų...

16 Nuotraukos

2017 m. Vasaris. Teatralizuotas koncertas

Vasario 2 dieną "Smalsučių" grupės vaikai keliavo į teatralizuotą koncertą. Tikslas - paklausyti ir pasidžiaugti šmaikštuolės Pepės nuotykiais ir susipažinti, bei pasidžiaugti Klaipėdos kvinteto muzika.

3 Nuotraukos

2017 m. Sausis. Edukacinė išvyka į Klaipėdos dramos teatrą. Spektaklis vaikams

Labai laukėme šios dienos. Išvyka iš darželio - kitokia diena. O dar ir spektaklis smagus, su gražiomis dekoracijomis. Grįžome geros nuotaikos, kupini gerų emocijų. Ačiū direktorei už suteiktą progą.

2 Nuotraukos

2017 m. Sausis. Trys karaliai

Sausio 6 dieną darželio vaikai sulaukė trijų karalių.Svečiai supažindino vaikus su šventės tradicijomis, reikšme mūsų tautos kultūroje.

3 Nuotraukos

2017 m. Sausis. Renginys „Rask, vaikeli, man sparnuočiui menką trupinėlį

2017.01.12 vyko kūrybinės grupės "Gamtos bičiuliai" renginys „Rask, vaikeli, man sparnuočiui menką trupinėlį" (lesyklėlių kabinimas). Dieną iki renginio,visų grupių vaikai gavo paukštelių laiškus, kuriuose buvo prašoma padėti sparnuočiams žiemos metu: pagaminti lesyklėles, paberti į jas maisto. Ugdytiniai kartu su tėveliais namuose gamino lesyklėles. Renginio metu vakai prisminė paukštelių maitinimo taisykles, padainavo dainelę ir darželio kieme pakabino pačių pagaminatas lesyklėles, pribėrė kruopų, trupinių.

9 Nuotraukos

2016 m. Gruodis. Svečiai iš progimnazijos

2016 metų gruodžio 12 dieną "Smalsučių" grupėje lankėsi svečiai iš progimnazijos. Tikslas - supažindinti su advento laikotarpio papročiais, tęsti bendravimą su socialiniais partneriais.

3 Nuotraukos

2016 m. Lapkritis. Edukacinis užsiėmimas

"Papūgėlių" grupės vaikai vyko į edukuacinį užsiėminą "Žaismingos muzikos koncertas" - spektaklis "Katinėlis ir gaidelis" Klaipėdos koncertų salėje.

3 Nuotraukos

2016 m. Lapkritis. Rudens vakarojimas

Lapkričio 29 dieną "Smalsučių" grupės vaikai dalyvavo vakaronėje "Varom ožį aplink beržą". Tikslas - prisiminti papročius, pažaisti rudens varymo lauk žaidimus, smagiai praleisti laiką su tėveliais.

10 Nuotraukos

2016 m. Lapkritis. Edukacinis užsiėmimas P. Domšaičio galerijoje

"Smalsučių" grupė dalyvavo edukaciniame užsiėmime, pavadinimu "Sužibėk Kalėdų žvaigždele". Tikslas - tenkinti pažinimo poreikius, kaupiant įvairią patirtį, mokytis pažinti meno pasaulį.

3 Nuotraukos

2016 m. Lapkritis. Draugiškos futboliuko varžybos Klaipėdos regos ugdymo centre

"Smalsučių" grupė dalyvavo draugiškose futboliuko varžybose. Tikslas - plėsti draugiško bendradarbiavimo ryšius tarp socialinių partnerių, propaguoti alternatyvų ir produktyvų sportą kasdieniniame gyvenime.

4 Nuotraukos

2016m. Lapkritis. Valstybinių įstaigų komandinis Boulingo turnyras 2016

Lapkričio 24 d. mūsų darželio komanda dalyvavo valstybinių įstaigų komandiniame boulingo turnyre, kurį organizavo Honolulu baras. Buvo smagu išbandyti jėgas ne tik su stipriomis komandomis, bet ir tarpusavyje. Grįžome su medaliais ir garbės raštais .

5 Nuotraukos

2016m. Lapkritis. Edukacinė - pažintinė ekskursija Vaikų bibliotekoje

Tai pirmoji "Žiogelių" grupės kelionė viešuoju transportu. Prieš kelionę aptarėme kur vyksime ir kaip važiuosime. Atvykę prie "Pempininkų" stotelės, pasitikslinome kokie autobusai mums tinka.Sulaukę autobuso Nr.6, sulipome. Smagiai diskutuodami apie vaizdus pro autobuso langus, nuvykome iki Liepų gatvės. Vaikų bibliotekoje mus pasitiko bibliotekininkės ir suvaidino trumpą ištrauką iš pasakų knygutės. Vėliau darbuotojos parodė vaikams daug knygelių, kurios kalba, groja, pačios seka pasaką ir net leido paskaityti knygelę planšete. Buvo smagu.

5 Nuotraukos

2016m. Lapkritis. Edukacinis užsiėmimas P. Domšaičio galerijoje

"Smalsučių" grupės vaikai į užsiėmimą atvyko maršrutiniu autobusu. Atvykėlius pasitiko vyresnioji muziejininkė. Apžiūrėję paveikslus, aiškinomės kaip puošiamas žmogus, iš kaladėlių dėliojome žmogaus figūrą, susipažinome su trimis pagrindinėmis spalvomis. Mokėmės pasidaryti šalutines spalvas.

3 Nuotraukos

2016m. Lapkritis. Pyragų diena

Dėkojame tėveliams ir vaikučiams, pedagogams ir darbuotojams, kad aktyviai dalyvavote popietėje "Pyragų diena". Ačiū, už iškeptus pyragus, Jūsų paaukotą laiką ir Jūsų dosnumą. Jūsų dėka surinkome 280 eurų ir 6 cnt. Už šias lėšas, specialiųjų poreikių vaikams, nupirksime 2 komplektus: "Bendraukime kartu".

18 Nuotraukos

2016m. Spalis. Edukacinis užsiėmimas

"Smalsučių" grupės vaikai vyko į žaismingą muzikos koncertą pasidžiaugti jaunų talentų pasiekimais, susipažinti su muzikos instrumentais. Koncertų salė buvo pilnutėlė jaunų žiūrovų. Vedantysis maloniai bendravo su vaikais, klausinėjo, aiškino apie muzikos instrumentus, pristatė jaunus atlikėjus ir jų atliekamą muziką.

3 Nuotraukos

2016m. Spalis. Edukacinis užsiėmimas  P. Domšaičio paveikslų galerijoje

Apie kelionę vaikai žinojo jau iš anksto ir su nekantrumu laukė. Draugiškai susėdus autobusiuke ir išklausius vairuotojo instrukciją pajudėjome. Galerijoje mus draugiškai pasitiko durininkas ir projekto "Dailėraktis" vadovė. Vaikams buvo trumpai paaiškintos galerijos lankymo taisyklės, tuomet prasidėjo įdomybės. Apžiūrėję "nespalvotus" paveikslus vaikai aiškinosi, kaip piešiamas žmogus, dėliojo iš kaladėlių žmogaus figūrą, "spalvino" nespalvotus paveikslus, aiškinosi, kaip iš trijų spalvų galima gauti šešias, patys mėgino "maišyti" spalvas, piešti. Apžiūrėjo ir skulptūras, patys pamėgino būti skulptoriais.

6 Nuotraukos

2016 m. Spalis.  Saugaus eismo renginys „Būk saugus kelyje“

Renginio tikslas - ugdyti vaikų saugaus elgesio gatvėje sampratą ir įgūdžius. Vaikai prisiminė, kur galima saugiai pereiti gatvę, šviesoforo spalvų reikšmes, atšvaitų būtinybę tamsiu paros metu ir jų naudojimą. Žiūrėjo filmukus „ Saugaus eismo pamokos visiems“, sukurtus Lietuvos Respublikos Kelių Direkcijos prie Susisiekimo ministerijos. Žaidė žaidimą „ Įsimink“.

3 Nuotraukos

2016m. Rugsėjis. Projektas

Visą savaitę kalbėjome apie aplinką. Rinkome kaštonus, giles, lapus, šermukšnius, medžių šakeles iš kurių antradienį dėliojome įvairius paukščiukus kurios pavadinome ,,Čiauškučiais“. Žiūrėjome animacinį filmuką ,,Vištytė ir gaidelis“. Projektą užbaigėme muzikos salėje. Žiūrėjome paveikslėlius apie riešutus. Dainavome daineles: L.Vilkončiaus daina ,,Riešutų žydėjimas“ ir dainelė ,,Tindi rindi riuška“. ,,Papūgelių“ gr. ir ,,Smalsučių“ gr. vaikai pasakė eilėraštukus apie riešutus. Visos grupės pasiruošė skirtingų rūšių riešutus ir juos pristatė.

30 Nuotraukos

2016m. Rugsėjis. Ekskursija į biblioteką

"Žiogelių" priešmokyklinę specialiojo ugdymo grupę dabartiniai auklėtiniai pradėjo lankyti nuo 2016m. rugsėjo 1d., todėl išvyka į Viešosios bibliotekos Pempininkų filialo vaikų centrą jiems - pirmoji. Žodis "biblioteka" daugeliui mūsų gana sudėtingas, todėl ekskursiją pavadinome "Mes knygų namuose". Ši įstaiga visai netoli mūsų darželio, tačiau eidami saulėtą rugsėjo dieną suspėjome ir medžių lapų spalvas pamatyti, ir neišskrendančiais paukščiais pasidžiaugti, ir raudonomis uogomis pasipuošusiu šermukšniu pasigrožėti. Bibliotekoje, padedant darbuotojoms Irenai ir Sandrai, vyko tai, apie ką mes svajojom: apžiūrėjom mums patinkančias vaikiškas knygeles, skaitėm, pasakojom ir vaidinom pasaką "Ropė", žaidėme įvairius žaidimus, pamatėm, kuo skiriasi vaikų ir suaugusių skaitytojų skyriai ir net suspėjome pasigaminti po skirtuką knygai.

4 Nuotraukos

2016m. Rugsėjis. Ekskursija į miniZoo

Gražų rugsėjo 30 -osios dienos rytą ,, Boružėlių" ir ,, Žiogelių" grupių vaikai susiruošė į išvyką. Nuotaika nuostabi, nes šiandien mes vykstame aplankyti mylimus žvėriukus. Jau grupėje aptarėme kokie gyvūnai gyvena zoologijos sode ir kaip reikia elgtis nuvykus, kad visiems būtu saugu. Kelionė autobusiuku ilgai neužtruko. Nekantraudami pradėjome savo ekskursiją po MiniZoo, kur mus pasitiko išdidūs liūtai, šmaikščios beždžionėlės, drąsiosios lamos ir daug kitų nuostabių gyvūnų...

14 Nuotraukos