Menu Close

„Futboliukas” – metinis projektas

Klaipėdos lopšelyje-darželyje “Čiauškutė” vykdomas tęstinis projektas “Futboliukas”, kurį vykdo “Čiauškutės” skyriuje Dženeta – judesio korekcijos mokytoja ir “Šermukšnėlės” skyriuje Liubov – neformaliojo ugdymo mokytoja.

Vaikai mokosi skirtingai varyti kamuolį, atlikti įvairias futbolo pradžiamokslio užduotis.

Pažymėtu taku keičiant kojas varinėti kamuolį (vieną kartą kaire koja, kitą kartą dešine). Varantis kamuolį vaikas stengiasi nepaliesti kamuoliu tako sienelių. Bando kontroliuoti kamuolį (kaip sustabdyti). Judėti  su kamuoliu po visą salę, varyti į įvairias puses. Pedagogui davus garsinį signalą visi vaikai  nusivaro kamuolį prie tos sienos ir sustabdo ta koja, kurią nurodo pedagogas. Pagal signalą vaikai turi įsivaryti kamuolį į gimnastikos lanką (į kiekvieną po tris vaikus) ir sustabdyti jame kamuolį, užkeliant ant jo koją. Eilėje stovintys vaikai vienu metu spiria kamuolį į vartus, nubėga paimti savo kamuolio, perduoda jį savo komandos draugui ir stoja į eilės galą. Mokomės tiksliai perduoti kamuolį komandos draugui.

Svečiuose lankėsi futbolo treneris, kuris motyvuoja mažuosius futbolininkus savo patirtimi, pasakojimais, apranga ar kitomis detalėmis. Parodė pratimų su kamuoliais.

Projekto pabaigoje organizavome futbolo šventė „Aš myliu futbolą“. Apdovanojame visus dalyvius diplomais.

Kiekvieną mėnesį vis nauji iššūkiai ir išbandymai, nes futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, bet ir kuriant, atliekant įvairias lavinamąsias užduotis, vaidybą, bendravimą. Visa tai leis suvokti futbolą kaip veiklą, apjungiančią įvairias veiklos sritis.

„Futboliukas” – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3 netradicinėse erdvėse. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu.

Projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“ suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus.

Organizuojant žaidimus siekiama skatinti bei stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto organizatorių, dalyvių, o taip pat ir kaimyninių bendruomenių.

 

Galerija pildoma

Skip to content