Klaipėdos lopšelis-darželis

 

Adresas: Baltijos pr. 55, LT-94125, Klaipėda

Telefonas/faksas  8 (46) 346064

el. paštas: info@ciauskute.lt,

rastine@ciauskute.lt

2017-2018 mokslo metai

2018 m. Kovas. Edukacinis užsiėmimas

2018-03-06 „Geniukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai su pedagogais vyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, kuriame vyko edukacinis užsiėmimas „Duonos kelias“. Užsiėmimo metu vaikai išklausė pasakojimo apie rugių sėjos, javų kirtimo, rišimo ir kūlimo, grūdų valymo ir malimo, bei duonos kepimo procesus. Pamatė visus senuosius Klaipėdos krašto darbo įrankius, naudotus duonos ruošimui. Vaikai patys mėgino grūdus smulkinti piesta, susipažino su atskiromis javų rūšimis ir atliko kitas užduotis.

10 Nuotraukos

2018 m. Kovas.

2018-03-02 d. ,,Šarkiukų" gr. vaikai, auklėtojos ir auklėtojos padėjėja lankėsi ,,Gedminų" progimnazijoje, kurioje vyko ,,Projektų mugė 2018". Ten vaikai susipažino su naujais japoniškais edukaciniais konstruktoriais.

8 Nuotraukos

2018 m. Vasaris. Lietuvos 100-mečio ir Vasario 16-osios šventė „Mums Lietuva – tai tėvų namai“

Šių metų vasario 14 d. darželyje vyko Lietuvos 100-mečio ir Vasario 16-osios šventė „Mums Lietuva – tai tėvų namai“. Visų grupių vaikučiai, auklėtojos, tėveliai susirinko į įstaigos salę paminėti šios neeilinės datos. ,,Pelėdžiukų“ ir „Geniukų“ grupės vaikai deklamavo eiles apie Lietuvą. Visi vaikai šoko ir dainavo dainas apie gimtąjį kraštą. Po renginio salėje ir lauke iškėlė padarytas širdeles su Lietuvos vėliavomis - parodė kaip myli savo šalį...

6 Nuotraukos

2018 m. Sausis. Edukacinis užsiėmimas P. Domšaičio galerijoje ,,Širdelė prie širdelės - štai ir draugystės gėlelė

Vaikai į P. Domšaičio galeriją vyko visuomeniniu transportu. Galerijoje dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Širdelė prie širdelės - štai ir draugystės gėlelė". Vaikai sužinojo kas yra P. Domšaitis. Apžiūrinėjo jo paveikslus. O vėliau darė trispalvę gėlytę ant pagaliuko.

15 Nuotraukos

2018 m. Sausis. Šventinis rytmetys ,,Trys karaliai. Atsisveikinimas su eglute

2018-01-05 d. darželyje vyko šventinis rytmetys ,,Trys karaliai. Atsisveikinimas su eglute". Vaikai supažino su Trijų Karalių atvykimo į Betliejaus miestelį istorija, patyrė daug linksmų akimirkų žaidžiant pasiilgto sniego pūgoje, žiūrėjo senąją Kalėdinę animaciją, gražiai bendravo ir mokėsi draugiškumo, susipažino su trimis karaliais. Sužinojo jų vardus (Merkelis, Kasparas, Baltazaras). Visi kartu šoko, dainavo, kėlė "sniego pūga".

8 Nuotraukos

2017 m. Gruodis. Adventinė vakaronė

Vaikai dainavo daineles apie angeliukus. Sakė eilėraščius skirtus adventui. Renginio pabaigoje vaikai tėveliams dovanojo pačių pagamintus angeliukus.

8 Nuotraukos

2017 m. Gruodis. Adventinė vakaronė

Darželyje vyko "Pelėdžiukų" grupės vakaronė. Vaikai vaidino pasaką "Vištytė ir gaidelis", kurios metu netrūko nei dainelių, nei žaidimų. Į vakaronę įsitraukė ir tėveliai, šokdami su savo mažaisiais. Vakarą vainikavo nykštukas, atnešęs vaikams vaišių ir palinkėjęs ramaus advento ir gražių artėjančių švenčių.

13 Nuotraukos

2017 m. Lapkritis. Išvyka į spektaklį

Lapkričio 23 dieną ,,Šarkiukų", ,,Kikiliukų", ,,Pelėdžiukų", ,,Geniukų" grupių vaikai ir auklėtojos vyko į spektaklį ,,Seka pasakas", kuris vyko Klaipėdos koncertų salėje.

7 Nuotraukos

2017 m. Lapkritis .Saugaus eismo renginys

Lapkričio 22 d. įstaigoje vyko saugaus eismo renginys. Renginyje dalyvavo socialiniai partneriai iš lopšelio-darželio ,,Sakalėlis". Renginio metu buvo mokoma tinkamo saugaus elgesio įgūdžių ir įpročių, siekiant išvengti sužalojimų ir traumų. Ugdytiniai įtvirtino saugaus elgesio taisykles gatvėje, atliko saugaus eismo praktines užduotis. Buvo atliekamos meninės užduotys. Vaikai piešė gatvę. Estafetės - šviesoforai. Buvo kalbama kaip teisingai pereiti gatvę, kokios šviesoforo spalvų reikšmės. Buvo kalbama kaip teisingai pereiti šviesoforu reguliuojamą perėją. Vaikai žiūrėjo filmukus saugaus eismo tema. Komandos buvo apdovanotos.

11 Nuotraukos

2017 m.  Lapkritis. Pyragų diena

Jau antrus metus Klaipėdos lopšelio/ darželio „Čiauškutė“ bendruomenę prie gardžiai kvepiančių skanėstų stalo suburia Pyragų diena ir jos organizatoriai – Jurgita Jurčienė ir Jurgita Sobeckienė. Pyragus gerumo, šilumos ir dalinimosi akcijai, kuri vyko lapkričio 6 dieną, kepė „Čiauškutės“ ugdytiniai bei jų tėveliai, pedagogai bei aptarnaujantis personalas. Pyragų dienos akcijos dalyviai ne tik vaišinosi kepiniais, dalinosi įdomiais receptais, bet ir paaukojo per 340,16 eurų. Už surinktas lėšas Klaipėdos lopšelis/ darželis „Čiauškutė“ įsigys „Kreivų veidrodžių karalystę“. Ypač džiugu, kad prie akcijos prisijungė daugybė tėvelių ir visa įstaigos bendruomenė.​ Nuoširdžiausias ačiū visiems Pyragų dienos dalyviams už bendrystę ir mokėjimą dalintis !!!

15 Nuotraukos

  2017 m. Spalis.  Rudenėlio šventė

Gražų saulėtą rudens rytą darželio "Čiauškutė" vaikai gavo Rudenėlio laišką, kuriame buvo kviečiami keliauti "Rudenėlio traukinuku" darželio kiemu, tiksliai nurodytu maršrutu. Maršruto stotelės buvo: "Voveraitės beržynėlis", "Daržas", "Sodas", "Grybų karalystė". Stotelėse vaikus pasitiko linksmi personažai: Muzikos fėja,Voveraitė, Ežiukas, Baravykas, Zuikis. Jie, kartu su vaikais, šoko, dainavo, žaidė žaidimus ir atrakcionus. Atlikdami įvairias užduotis, vaikai susipažino su vaisiais ir daržovėmis, virė zuikio sriubą, sužinojo kur gyveną vitaminai, kaip ir kur ežys krauna atsargas žiemai, kokie grybai auga miške. Voverytė išmokė pažinti miško medžius ir jų lapus, drauge su vaikais rinko kankorėžius, giles, kaštonus. Prisirinkę gamtinės medžiagos, darželio kieme vaikai kūrė rudenines mandalas, o šventės pabaigoje dar laukė ir saldieji siurprizai (grybukai), kuriuos Voverytė buvo paslėpusi beržynėlyje.

30 Nuotraukos

2017 m. Spalis.  Projektas

Spalio 18 d. priešmokyklinio ugdymo "Pelėdžiukų" grupės ugdytiniai dalyvavo Klaipėdos Žvejų kultūros rūmų rengiamame projekto " Vaikų kultūros dienos 2017" renginyje "Vištytės ir Gaidelio margieji rašteliai".

4 Nuotraukos

2017 m. Spalis. Ekskursija į mini Zoo

Ikimokyklinių ugdymo grupių ,,Šarkiukai", ,,Varniukai", ,,Pelėdžiukai", ,,Geniukai", ,,Kikiliukai" vaikai vyko į ,,Mini Zoo", kuris yra Klaipėdos rajone, Jonušiuose, Durbyno gatvėje. Vaikai buvo supažindinti su kelionės taisyklėmis. Vežėme daug įvairių vaisių ir daržovių gyvūnams. Vaikai pasiėmė duonos. Labai smalsiai apžiūrinėjo gyvūnus, paukščius. Bandė juos pamėgdžioti. Buvo nuostabi, įsimintina kelionė į ,,Mini Zoo".​

25 Nuotraukos