Menu Close

“10 000 žingsnių yra vieni juokai” – žygis į nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“

2023 metai Lietuvos sveikatą stiprinančioms mokykloms ypatingi – jos mini savo veiklos 30-metį. Higienos institutas, norėdamas atkreipti visuomenės ir visų mokyklų bendruomenių dėmesį bei tinkamai pažymėti šią sukaktį, inicijavo trečiąjį nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“.

Šiandien Nacionaliniam sveikatos stiprinančių mokyklų tinklui priklauso 656 mokyklos 59 savivaldybėse ir kasmet jų skaičius auga. Klaipėdos mieste sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui šiuo metu priklauso net 39 ugdymo įstaigos.

Lopšelis-darželis “Čiauškutė” Sveikata stiprinančių mokyklų tinkle yra jau 5 metus ir šiame renginyje įstaigą atstovavo grupės “Pelėdžiukai”  ugdytiniai.

Masinis Klaipėdos mieste sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 30-mečio renginys „Klaipėdos vaikų sveikatos banga“, įvykęs balandžio 27 d. 10.30 val. „Versmės“ progimnazijos stadione, subūrė net 10 mokyklų ir 26 darželių atstovus (apie 500 vaikų), kurio metu visi susirinkusieji šoko bendrą šokį ir „bangavo“ mėlynomis vėliavėlėmis pagal Klaipėdos miesto himną. Toks bendras renginys Klaipėdoje pirmą kartą vyko prieš 5 metus, o pačių ugdymo įstaigų, dalyvaujančių sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle, nuo 2016 m. iki dabar skaičius išaugo net keturis kartus.

Šio jau tradicija tapusio renginio tikslas – parodyti vietos bendruomenėms, kad sveikatos stiprinimas yra neatsiejama visų mūsų gyvenimo dalis ir kad jau trisdešimt metų skleidžiama sveikatą stiprinančių mokyklų idėja keičia ir gali veikti ne tik mokinių, bet ir visos mokyklos bendruomenės sveikatą.

Skip to content