Gerbiami tėveliai (globėjai, rūpintojai), norime Jus informuoti, jei Jūsų vaikas serga lėtine neinfekcine liga (pvz.; cukriniu diabetu, bronchine astma, atopiniu dermatitu ar kt. ligomis) ir jam reikalinga pagalba darželyje (suleisti ar išgerti vaistus, laikytis gydytojo rekomendacijų mitybai ar kt.), kreipkitės į darželio visuomenės sveikatos specialistę dėl individualios pagalbos ugdytiniui savirūpos plano sudarymo. Pagalba savirūpai organizuojama atsižvelgiant į vaiko poreikius ir gydytojo rekomendacijas, paprašius tėvams. Kilus daugiau klausimų, prašome kreiptis į ugdymo įstaigos administraciją.

Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biuras primena, kad dabar puikus metas pasirūpinti vaikų profilaktiniu sveikatos patikrinimu
VASARA – GERAS METAS VAIKŠČIOTI BASOMIS. PAMĖGINOME IR PATIKO
Paskelbta 2021-08-16
KLAIPĖDOS LOPŠELIO-DARŽELIO “ČIAUŠKUTĖ” VAIKAI IŠBANDO DARŽININKYSTĘ: SKINAMAS IR RAGAUJAMAS PIRMASIS DERLIUS. AGURKŲ NAUDA MŪSŲ SVEIKATAI
Paskelbta 2021-07-09
VAIKAI SEKA TĖVŲ PAVYZDŽIU
Vaikai nuo mažumės mėgdžioja vyresniuosius, ypač tėvus, kurie jiems yra geriausi suaugusio asmens elgesio pavyzdžiai. Departamentas kartu su Europos Tarybos Pompidou grupe įgyvendina socialinę informacinę kampaniją „Vaikai seka tėvų pavyzdžiu“. Šis vaizdo klipas https://www.youtube.com/watch?v=HUy2sAD1b0U yra socialinės informacinės kampanijos „Vaikai seka tėvų pavyzdžiu“ dalis. Elkimės atsakingai ir rodykime gerą pavyzdį savo vaikams!
Paskelbta 2021-07-05
PAMOKĖLĖ “SAUGUS ELEKTRONINIŲ PASPIRTUKŲ NAUDOJIMASIS, ŠALMŲ DĖVĖJIMO SVARBA”
2021 m. birželio 2-9 dienomis, Klaipėdos lopšelyje darželyje “Čiauškutė” vyko saugaus eismo pamokėlė “Saugus elektroninių paspirtukų naudojimasis, šalmų dėvėjimo svarba”, kurios tikslas – saugaus elgesio įgūdžių formavimas važiuojant paspirtukais, riedučiais, dviračiais ir t.t. Užsiėmimų metu, vaikai žaidė žaidimą “Apsauginis šalmas”, kuris puikiai pademonstravo, kodėl būtina apsaugoti galvą nuo sumušimų ir kam reikalingas apsauginis galvos šalmas. Žaidime pridėti du galvų modeliai: vienas su šalmu, o kitas – be. Žaidėjai įdeda į modelį po “kiaušinį – smegenims” ir leidžia juos žemyn galva ant žaidimo kilimėlio. Atidarius modelius, vaikai pamato, kokie tokio kritimo padariniai.
Paskelbta 2021-06-10
KONKURSAS “AR ŽINAI, KAD…”
Klaipėdos lopšelio-darželio „Čiauškutė“, grupės “Šarkiukai” vaikai dalyvauja Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos organizuojamame konkurse „Ar žinai, kad…“. Dalinamės šio konkurso įgyvendinimo akimirkomis.
Paskelbta 2021-05-20
TEMINĖ SAVAITĖ “BŪK ŠVARUS”
2021 m. balandžio 26-30 d. Klaipėdos lopšelyje–darželyje “Čiauškutė” vyko teminė savaitė “Būk švarus”, kurios tikslas – skatinti asmens higienos įgūdžius. Vaikai buvo supažindinti su kūno, nosies, ausų, akių, rankų, kojų, plaukų, burnos, drabužių ir avalynės higiena. Pamatė kaip atrodo nešvarios rankos su „bakterijomis“ ir nusiplovę rankas tikrino ar nebeliko ant rankyčių blogųjų bakterijų. Visos grupės sukūrė plakatus “Mano plati šypsenėlė” ir atliko kitas smagias užduotis susijusias su asmens higiena. O taip pat vaikučius aplankė dantų šepetėlis su savo draugais dantukais, kurie pamokė kaip taisyklingai prižiūrėti ir rūpintis savo dantukais.
BŪK SAUGUS KELYJE
Atšilus orams kaip ir kasmet suaktyvėją dviračiais bei paspirtukais judantys asmenys. Šios transporto priemonės padeda judėti neteršiant aplinkos ir išvengiant asmeninio ar viešojo transporto. Tačiau ši tendencija neapsieina ir be pagausėjusių nelaimių skaičiaus, į kurį patenka šių transporto priemonių vairuotojai. Specialistai ir pareigūnai vis primena, kad tiek paspirtukai, tiek dviračiai yra transporto priemonės ir jų vairuotojai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir būti atsakingais eismo dalyviais.
BŪK SAUGUS KELYJE (2021-05-07)
KLAIPĖDOS MIESTO VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURO SPECIALISTAI KVIEČIA RŪPINTIS SAVO SVEIKATA IR LINKI MALONAUS ATOKVĖPIO SU 2021 M. GEGUŽĖS MĖNESIO NAUJIENLAIŠKIU
Gegužės mėn. nemokamų veiklų kalendorius
PASAULINĖ VANDENS DIENA
2021 m. kovo 22 dieną lopšelis-darželis „Čiauškutė“ minėjo Pasaulinę vandens dieną, kurios metu susipažinome su vandens nauda žmogaus organizmui, ragavome įvairius vandens skonius, atlikome eksperimentus ir žaidimus su vandeniu.
Žiūrėjome filmuką apie vandens svarbą, jo naudą augalams, švaistomą maistą ir vandens trūkumą pasaulyje.
MIKROBAI BIJO ŠVAROS
Nuo 2021 m. sausio 25 d. iki vasario 3 d. Klaipėdos lopšelyje-darželyje vyko pamokėlės „Mikrobai bijo švaros“. Visuomenės sveikatos specialistė Laura Pukinskienė vaikams pasakojo jog ant kiekvieno žmogaus odos nuolat gyvena ir dauginasi įvairūs mikroorganizmai (bakterijos, virusai, grybeliai), kurie įgyjami liečiant įvairius paviršius (pvz.: durų rankenas, laiptų turėklus, knygas, žaislus ir kitus daiktus), bendraujant su žmonėmis, glostant gyvūnus. Vaikai sužinojo, kad rankų plovimo technika yra labai reikšminga, nes ant gerai nuplautų rankų lieka mažiau mikroorganizmų, jie lėčiau dauginasi ir neplinta. Teisingai rankų higienai palaikyti svarbu rankas nusiplauti kruopščiai: 15-20 sekundžių muiluoti trinamaisiais ir sukamaisiais judesiais, ypač riešus, tarpupirščius, nykščius, pirštų galiukus ir nagus. Nepamiršti kirpti nagus kas savaitę ir kasdien kruopščiai valyti panages.
KLAIPĖDOS LOPŠELIS-DARŽELIS „ČIAUŠKUTĖ“ VAIKŲ SVEIKATOS BŪKLĖ IR REKOMENDACIJOS JAI PAGERINTI
Klaipėdos l.-d. Čiauškutė profilaktinių sveikatos patikrinimų 2021-2022 m. m. duomenų analizė
2020-2021 m. m. Klaipėdos lopšelio-darželio Čiauškutė mokinių sveikatos pažymų statistika
2019-2020 m. m. Klaipėdos lopšelio-darželio Čiauškutė mokinių sveikatos pažymų statistika
2018-2019 m. m. Klaipėdos lopšelio-darželio Čiauškutė mokinių sveikatos pažymų statistika
2017-2018 m. m. Klaipėdos lopšelio-darželio Čiauškutė mokinių sveikatos pažymų statistika
KONKURSAS „SVEIKESNIS TRADICINIS KŪČIŲ STALAS“
Nuo 2020 m. lapkričio 16 d. iki gruodžio 15 d. Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Čiauškutė“ vyko konkursas „Sveikesnis tradicinis Kūčių stalas“. Jo nugalėtojais tapo nuostabi Vainauskų šeimynėlė, kuri mus nudžiugino ne tik nuostabiu Kalėdiniu receptu, jo aprašymu, bet ir vaizdinės medžiagos pateikimu.
Maloniai kviečiame paskaityti….
Mūsų visos šeimos mėgstamas ir neatsiejamas Kūčių stalo patiekalas yra kūčiukai. Tiesą sakant, niekaip nesugalvojau labiau tinkamo Kūčių patiekalo, kurį lengvai gaminti galima su vaiku,-ais:) Tai ir įdomus žaidimas, ir motorinių įgūdžių treniruotė rankytėms. O ir valgomas net pačių vaikų Kūčių patiekalas (kitkas ant Kūčių stalo paprastai mūsų sūnaus nevilioja: šio to paragauja tik įkyriai raginamas:)) Dėjome kiaušinį ir pylėme pieno, kas gal nelabai dera su griežto pasninko besilaikančiaisiais. Tačiau savo šeimoje siekiame, kad mūsų “nevalgiukas” vaikas gautų kuo daugiau maistingų medžiagų su kiekvienu valgymu ir tuo atveju mums svarbiau patiekalo maistingumas, o ne pasninko griežtos taisyklės.
Mūsų gaminami kūčiukai yra su pilno grūdo kvietiniais miltais, todėl priskiriame juos prie sveikesnio maisto. Dar ir tai, kad gaminame patys ir žinome, ką įdedame, priešingai nei pirktiniuose, ko gero kūčiukams kaip maistui “prideda” papildomo sveikumo:)
Gaminome kūčiukus be išimties visa šeima. Tik šeimos galvos nuotraukose deja nesimato, nes darbų įkarštyje nebuvo kam jo nufotografuot:) O jis daugiausia darbo įdėjo: kol maitinau mažiausią šeimos narę, tėtis suruošė visus reikiamus indus ir pamatavo visus reikiamus produktų kiekius. Fotografavo visą procesą ir dar pjaustė bei dėjo į skardą ir kepė, kol sukome “kirmėles” su Vytaru:) Tuo tarpu sesė prižiūrėjo visą procesą ir stebėjo, kad klaidų nepridarytume:)
Taigi siunčiame skanius prisiminimus iš kūčiukų kepimo vakaro ir linkime atrast laiko bei patiems išmėgint tokius pasigamint:)
Taigi receptas toks:
REIKĖS: 500 g kvietinių miltų, 5 šaukštų pilno grūdo kvietinių miltų, 250 ml pieno, 7 g sausų mielių, 4 šaukštų cukraus, 1 žiupsnelio druskos, 2 šaukštų aliejaus, 1 kiaušinio, 2 šaukštų aguonų.
DARBO EIGA: Miltus būtinai persijojame, kad jie įgautų oro. Pieną truputį pašildome, kad būtų maždaug kūno temperatūros ir prisilietus neatrodytų nei per šaltas, nei per karštas. Supilam mieles ir išmaišom. Beriam druską, cukrų, pilame aliejų bei kiaušinį ir viską išmaišome šluotele ar šakute. Tada suberiam kiek mažiau nei pusę paprastų kvietinių miltų ir supilam visus pilno grūdo miltus ir sumaišom šluotele. Turi gautis tiršta, bet dar neminkoma tešla. Dubenį su tešla pridengiam švariu rankšluostėliu ir statom ~30 min šiltai, kad pasimatytų, jog ji kiek pakilusi (reiškias mielės jau veikia:)) Į pastovėjusią šiltai tešlą supilam likusius miltus bei aguonas ir minkom ~5 min, kol ji tampa minkšta, blizgi, nelimpanti prie rankų. Tada vėl uždengus rankšluostėliu leisti tešlai toliau šiltis, kol ji padvigubės (mes kildinam su orkaitės kildinimo funkcija 1 val., bet jei bus kildinama patalpoje, tikėtina procesas gali trukti kiek ilgiau, nes priklauso nuo temperatūros, kurioje kildinama tešla). Kai tešla pakyla, vėl ją reikia perminkyti, kad išeitų oras. Tada imti nedidelį gabalėlį ir daryti kuo plonesnes “kirmėlytes”, supjaustyt kuo mažesniais gabalėliais ir dėti į miltais pabarstytą skardą. Kepti 190* temperatūros orkaitėje ~10 min. Kepimo laikas priklausys nuo pasigamintų kūčiukų dydžio bei orkaitės subtilybių, todėl reikia stebėti:) Viskas! Galima mėgautis traškiais kūčiukais. Tokie kūčiukai lėčiau sukiūžtą ir į aguonų pieną pamerkti:)
PAMOKĖLĖ „ARBATĖLĘ AŠ GERIU – SVEIKAS IR ŽVALUS ESU“
Nuo seno žinoma, kad arbata šildo vėsų rytą ir vakarą, bei yra puiki profilaktinė priemonė nuo įvairių ligų. Juk kiekviena žolelė turi jai būdingų gydomųjų savybių….
Įstaigos visuomenės sveikatos specialistė vedė ugdomąsias pamokėles vaikams „Arbatėlę aš geriu-sveikas ir žvalus esu“. Šios veiklos tikslas – supažindinti vaikus su arbatos, medaus ir citrinos sveikatinamuoju poveikiu, natūraliais būdais stiprinti imunitetą šaltuoju metų periodu. Užsiėmimų metų, vaikai susipažino su Lietuvoje augančiomis vaistažolėmis.
Naudinga informacija apie koronavirusus:
http://www.ulac.lt/ligos/C/covid-19
Užkrečiamosios ligos – tai užkrečiamųjų ligų sukėlėjų ir/ar jų toksinų sukeltos žmogaus ligos, kuriomis užsikrečiama nuo žmonių, gyvūnų ar vabzdžių arba per aplinkos veiksnius.
Viena iš veiksmingiausių profilaktikos formų yra skiepai.
Kitos veiksmingos priemonės:
- patalpų valymas, dezinfekavimas ir vėdinimas;
- vandens ir maisto produktų kokybės priežiūra ir kontrolė;
- higieninių įpročių ugdymas;
- imuniteto stiprinimas.
Visos jos padėjo sumažinti sergamumą infekcinėmis ligomis išsivysčiusiose šalyse. Tačiau mikroorganizmų pasaulis kasdien pateikia staigmenų, todėl turime įdėti pastangų tam, kad būtų užkirstas kelias užkrečiamųjų ligų plitimui.
Daugiau informacijos apie užkrečiamąsias ligas: https://www.sveikatosbiuras.lt/lt/bendruomenes-sveikatos-stiprinimas/uzkreciamuju-ligu-prevencija/